fbpx

Selle suve TOP 10 ajaveetmisvõimalust

Puhata võib lihtsalt oleskledes või päevad täis seiklusi ja avastamisrõõmu. Maria talus on võimalikud mõlemad. Siinkohal toome teieni 10 soovitust tegevusteks talus kohapeal ja ümbruskonnas.

1.  Hobustega Maria talu radadel

Läbi aegade on talus peetud hobuseid, vanal ajal peamiselt talutöödel. Tänasel päeval on Maria Ratsakeksuses 16 hobust ja poni ratsutamiseks, vankri- ja reesõiduks. Algajatele hobujalutus käekõrval, oskajatele ratsutamine platsil või ratsamatk talu lähiümbruse looduses. Halva ilma korral ratsutamine sisemaneežis.

Hind 25 €/inimene, vankrisõit 50 €/tund (vankrile mahub 6-8 inimest).

   

2.  Metsamatk Pootsi mõisa ja tagasi koos mõisa ekskursiooni, pikniku ja käsitööveinidega 

Hind 25 € inimene, laps 10 €. 

 • Matkaraja/metsatee pikkus Maria talust Pootsi mõisa ja tagasi 10 km ehk 10 000+ sammu.
 • Talust saab kaasa juhised mõisa ja tagasi jõudmiseks, matka ketvus olenevalt tempost ca 1 tund 1 suund.
 • Mõisa eksursioon koos piknikuga, kestvus 1,5-2 tundi.
 • Piknik sisaldab toite kohalikust kalast vastavalt hooajale ja sinna juurde sobivaid veine, lastele limps.

  Metsamatka asemel võimalik lisatasu eest hobuvankrisõit mõisa ja tagasi. Vankrile mahub mugavalt 6-8 inimest. Hind 150 €.
   

3.  Esmaskordselt sel suvel on Maria talus võimalik puhkust rikastada Pilatese ja Zumba treeningutega! 

Treeningud toimuvad endise võistlustantsija, kolme väikelapse ema, Zumba ja Laste Zumba treeneri, rahvusvaheliselt litsenseeritud Stott Pilatese instruktori ning Tallinnas Pirita Pilates Stuudio partneri Kerttu Tänava juhendamisel.

 • Pilates keskendub nii kere süvalihaste kui pindmiste lihaste tasakaalustatud treenimisele. Pilates tegeleb inimese keha kui tervikuga, arvestades igaühe individuaalset võimekust, konkreetseid tervisega seotud muresid ja ambitsioone.
  Pilatese eratreening (1-2 in) – hind 30 €
  Pilatese grupitreening – hind 65 €

 • Zumba – energiline, emotsionaalne ja positiivsusest pakatav Ladina-Ameerika stiilis tantsuline treening sobib ka neile, kes pole varem tantsu või aeroobikaga kokku puutunud. Zumba-treening on justkui lõbus ja energiline tantsupidu, mis toob naeratuse näole ning meie jahedavõitu kliimasse rohkelt päikselisi emotsioone.
  Grupp kuni 8 in – hind 85 €
  Grupp 8+ in – hind 125 €

 • Laste Zumba – Zumba Kids Jr on mõeldud vanusele 3-6 a ja Zumba Kids vanusele 7-11 a. Tegemist on ainult laste jaoks mõeldud tantsudega, mis sisaldavad endas liikumist, muusikat ja rütmikat.
  Minimaalselt peaks osalema 5 last, hind 7 €/laps

   

4.  Talurahva Spaa saunateraapia

 • Soome saun 2 tundi
 • saunateraapia koos saunamehe ja vihtlemisega 1 tund
 • suplus tiigivees, talvel jääaugus
 • saunalinad

Hind kahele 90 €,

3-6 inimest 155 € (saun terveks õhtuks, saunateraapia 2 tundi),
6+ inimest seltskonnale hind kokkuleppel.

Täiusliku naudingu saamiseks võimalik lisaks tellida massaaž:

Klassikaline massaaž 90 min 48 €, 60 min 36 €
Aroomimassaaž 75 min 48 €
Lümfimassaaž 75 min 48 €

Sauna saab tellida ka ilma teraapia ja saunamehe teenuseta.
Hind 2 tundi 30 €, terveks õhtuks 60 €.

   

5.  Päikeseloojang Manilaiul – kajakimatk

Unustamatult romantiline seiklus kajakkidega ümber Manilaiu, kust leiab haruldasi taimi ja rannaniite, mais ja juunis võib kuulda kõlavat kõrekontserti ja kus asub ainuke viltu olev tuletorn Eestis.
Matk kestab orienteeruvalt 6 tundi, mille jooksul tehakse ring ümber Manilaiu, sealhulgas jalasirutuspaus ja kerge eine laiul.
PS! Muidugi tuleb arvestada sellega, et kui taevas paksult pilves on, siis kaunist päikeseloojangut me retkel välja ei suuda võluda, kuid sellest ei maksa oma tuju heidutada. Matk toimub ka pilve ja vihmaga ning kõik saavad vajaliku koguse seiklust!

Hind kahele 75 €/inimene, 3-5 inimest 60 €/inimene, alates 6 inimesest 40 €/inimene.

   

6.  Räätsamatk Lindi looduskaitsealal

1100 ha suurusel Lindi looduskaitsealal leidub palju erinevaid taime- ja linnuliike, sookooslusi ja neid ümbritsevaid metsi. Esindatud on üle 20 erineva metsatüübi. Raba lõunaosa on mustika- ja jõhvikarikas, sügiseti on seal palju seeni. Matk kestab orienteeruvalt 3 tundi ja sisaldab kerget einet. Kuna Lindi rabamaastikule ei ole ehitatud mitte ühtegi laudteed, siis annavad just räätsad ideaalse võimaluse nautida selle raba maalilist ilu!

Hind kahele inimesele 65 €/inimene, 3-5 inimest 45 €/inimene, alates 6 inimesest 30 €/inimene.

   

7.  Päev Manilaiul või Kihnus

Avasta UNESCO kultuuripärandi nimekirja kuuluvad Manilaid ja Kihnu saar.

Manilaid ehk Manija on 4,5 km pikk peamiselt rannaniitude, roostiku ja kadastikuga kaetud looduskaitsealune üks väiksemaid elutegevusega laide Euroopas. Piki saart kulgeb rändkividerohke kõrgendik, mis ulatub karina merre. Saarel elab kõre ja registreeritud on 115 linnuliigi pesitsemine. Manijal asuvas saarekeskuses on avatud muuseumituba, saab vaadata näitust ja osta kohalikku käsitööd.

Kihnu saar sobib ideaalselt ühepäevaseks jalgrattamatkaks. Kihnu kõik neli küla on huvitavad ja väärivad külastamist. Lemsi külas asub sadam, Säärekülas suuremad kauplused, Linakülas kirik, kalmistu ja muuseum, Rootsikülas majakas ja Kihnu Jõnnu mälestuskivi. Saar on 7 km pikk ja 3,3 km lai.
Maria talust Munalaiu sadamasse 8,5 km, ülesõit praamiga 60 min, saarel aega seigelda 6,5 tundi. Jalgratta rentimine võimalik ka Kihnus kohapeal.

   

8.  Tõstamaa mõisa külastus koos põneva mõisamänguga

Mõisamäng koos ekskursiooniga on kõigile, kes soovivad korraks unustada tänapäeva ja moodsa tehnoloogia ning lasta meeltel puhata. 2,5-3 tundi ajaloolist seiklust mõnusas seltskonnas.
Hind 4-10 inimest 17€/inimene, üle 10 inimese 15 €/inimene.

Privaatekskursioon mõisas 1 tund 30 €, lisandub piletitasu 2 €/inimene.

   

9.  Rahvuslik õhtu

Maria talu on eelmise sajandi algusaastail ehitatud Lääne-Eesti tüüpi rehielamu, kus on säilinud ehe kohapeal käsitsi vormitud tellistest reheahi. Tänasel päeval pakume rehetoas külalistele läbi aegade talus valmistatud toitu koos rahvusliku programmiga, mille käigus tutvutame Eesti rahvakultuuri ja peotraditsioone läbi mängude, tantsude ja muusika.

Hind alates 42 €/inimene.

   

10. Fotosessioon looduses või hobuste ja teiste taluloomadega

Nii lühike, kui üks silmapilk ka pole, on ta alati kordumatu. Läbi kaamerasilma jäädvustame kauni mälestuse, mida nautida ka aastate pärast. Talu looduskaunis ümbrus pakub erinevaid võimalusi lõbusateks fotosessioonideks, sealhulgas hobuste ja taluloomadega. Ühtlasi saate tellida fotograafi pildistama mõnda eelpool nimetatud tegevustest, olgu selleks siis kajakimatk või zumba.

Hind 125 €/tund, 2 tundi 200 €, erisoovidega ja pikema sessiooni hind kokkuleppel.