Jaanishow 2009 Maria Talus

Jätkates aastate pikkust traditsiooni, korraldas RSK Oxford 2009. aastal jällegi takistussõiduvõistlused. Seekordne üritus leidis aset jaanilaupäeval 23. juunil Tõstamaa vallas Maria Talus, ning ei sisaldanud endas ainult ratsavõistlusi, vaid  24 tunnist jaanishowd, kus pakuti meelelahutust igale maitsele.

Jaanishow algas lipu heiskamisega kell 12:00. Võistlustel osalesid Eesti ja lähinaabrite parimad takistussõitjad, kes alustasid päeva ümberhüpetega parkuuriga kõrgusel 140 cm. Järgnesid mittetraditsioonilised, kuid kindlasti publikule põnevust pakkuvad alad - valiktakistussõit jokkeriga ja hüppevõimsus.

Vihma kaitseks oli püstitatud 10 x 25 m telk, kuid ilm soosis võistlusi ja kogu päev oli päikeseline. Kohaletulnutel oli võimalik osa saada Maria Talu saunamõnudest ja nautida maitsvaid roogi.  Mõeldud oli ka aktiivsele meelelahutusele. Kavas oli hulgaliselt sport- ja murumänge, kus parematele jagus mitmeid auhindu ning üllatusi. Lapsed said lustida mänguväljakul ja sõita poniga. Meeleolu lõid ansamblid Clavis ja Columbus Kris. Kesköö paiku süüdati suur jaanituli.